Yönetim

 

Görev Tanımı Adı ve Soyadı  
Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. İrfan Ünver NASRATTINOĞLU
Başkan Yardımcısı Dr. Serpil ORTAÇ
Genel Sekreter Dr.Salih ÜNVER
Sayman Gönül ÖNER
Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Muammer Mete TAŞLIOVA
Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Meral BÜYÜKYAZICI
Yönetim Kurulu Üyesi Ergün VEREN

 HALK KÜLTÜRÜ ARAŞTIRMALARI KURUMU YÖNETİM KURULU

 

 

 

BAŞKANLARIMIZ
1 Ord.Prof.Dr. Fuat KÖPRÜLÜ Kurucu Başkanımız
2 Ahmet Adnan SAYGUN 15 Mart 1955 - 31 Mart 1959
3 Dr.Hâmit Zübeyr KOŞAY 31 Mart 1959 – 07 Kasım 1968
4 Prof. Dr. Metin AND 19 Mart 1965 – 16 Kasım 1966
5 Süleyman TAMER   07 Kasım 1968 - 24 Aralık 1969
6 Prof.Dr.Şükrü ELÇİN 24 Aralık 1969 – 26 Mart 1972
7 Prof.Dr.Orhan ACIPAYAMLI 26 Mart 1972 – 27 Nisan 1974
8 Hikmet DİZDAROĞLU 27 Nisan 1974 – 11 Nisan 1978
9 Süleyman KAZMAZ  11 Nisan 1978 – 26 Nisan 1980
10 Feyzi HALICI  26 Nisan 1980 – 11 Aralık 1980
11 Prof.Dr. Ahmet Edip UYSAL 11 Aralık 1980 – 11 Kasım 1981
12 Prof.Dr. İrfan Ünver NASRATTINOĞLU 11 Kasım 1981 - Devam Ediyor

 

 

 


22 Temmuz 2019, Pazartesi 953 defa okundu